Za otvaranje proizvodnih pogona u bh. gradu zainteresirane su kompanije iz Italije, Njemačke, Austrije, Slovenije i drugih država.
Gradiška je među sredinama s najbržim gospodarskim razvojem koji bilježi od 2016. godine u kontinuitetu što joj je donijelo lidersku poziciju među gradovima koji posjeduju BFC sertifikat-povoljnog gospodarskog okruženja.
Povećan je broj zaposlenih, prihodi, dobit i kapital gospodarskih subjekata.
Pokrivenost uvoza izvozom veća je od sto posto i trenutno je 10 stranih kompanija zainteresirano za otvaranje proizvodnih pogona u već postojećoj Poslovnoj zoni Nova Topola i novoformiranoj Slobodnoj zoni Liman.
Načelnik Odjeljenja za razvoj i međunarodne projekte Darko Vrhovac rekao je da je broj zaposlenih u posljednjih osam godina povećan za 23 posto, broj gospodarskih subjekata za 438, a da je prosječna neto plaća porasla za 560 KM.
Prihodi gospodarskih društava porasli su sa 600 milijuna na 1,1 milijardu KM, a njihova dobit uvećana je sa 45 na 100 milijuna KM.
Ono što je specifičnost Gradiške u oblasti gospodarstva, u odnosu na ostale gradove i općine u Republici Srpskoj i BiH, jeste izvoz koji, prema riječima Vrhovca, bilježi rast vrijednosti sa 210,6 milijuna KM u 2016. godini, na 468 milijuna KM lani.
Gospodarstvo u Gradišci od 2016. godine ima konstantan rast, povećan je broj zaposlenih, prihodi, dobit i kapital gospodarskih subjekata, pokrivenost uvoza izvozom veća je od sto posto, a trenutno je 10 stranih kompanija zainteresirano za otvaranje proizvodnih pogona, izjavio je gradonačelnik Zoran Adžić.
Adžić je istaknuo da su za otvaranje proizvodnih pogona u Gradišci zainteresirane kompanije iz Italije, Njemačke, Austrije, Slovenije i drugih država. On je na konferenciji za novinare konstatirao da sugospodarskom rastu pogodovali stvaranje boljih uvjeta za poslovanje od strane Gradske uprave, razvoj infrstrukture i podrška gospodarstvenicima od gradskih vlasti, prenio je RTRS.
Izvor: (www.jabuka.tv)